Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
50 postów 774 komentarze

Żeby Polska była Polską

Jan Szczepanik - Najpierw oddać chwałę Bogu. Następnie wprowadzić Nową Ekonomię: znacjonalizować NBP. Zastopować: chrystofobię, aborcję, gender, przymusowe szczepienia, GMO, opryski chemtrails, multi culti, polityczną poprawność, oraz grabież Polski.

ISKRA z Polski

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jest proroctwo które powiada, że z Polski ma wyjść iskra, która przygotuje świat, na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa na Ziemi. Należy przypomnieć, że...

Jest proroctwo które powiada, że z Polski ma wyjść  iskra, która przygotuje świat, na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa na Ziemi. Należy przypomnieć, że pierwsze przyjście naszego Pana, było poprzedzone zapowiedzianym przyjściem proroka Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu. Był on głosem wołającego na pustyni.

Tym razem wg. proroctwa pozabiblijnego ma być to ‘iskra’, która przygotuje świat. Czy tą ISKRĄ ma być prorok potężny w słowie i czynie, który będzie wskrzeszał umarłych, uzdrawiał chorych, który porwie masy ludzi za sobą i będzie nauczał, w jaki sposób powinni się przygotować na spotkanie z Panem Jezusem?

Być może ISKRĄ tą będzie potężne przebudzenie w Polsce, skąd ów Płomień Ducha Świętego zapłonie w całej Europie, a następnie zapali cały świat.  Pan Jezus mówił: Jakże pragnę, aby ten płomień już zapłonął. /Łk 12, 49/

A może, tym razem ową ISKRĄ z Polski, będzie coś na wzór byłej „Solidarności” z 1980 roku. Dziwnym zrządzeniem woli Bożej, nastąpią wreszcie w Polsce, wyczekiwane od dawna autentyczne przemiany, jakich pragną dobrzy Polacy. Z mediów zniknie bród. Na czele państwa stanie bogobojny król niczym biblijny Jozjasz. Dobry przykład dla ludu przyjdzie z góry. To przyniesie ludziom wymierne dobro i niewymierne szczęście. Widząc naszą pomyślność inne narody zaczną nas naśladować.

Może też być tak, że wszystkie te trzy warianty wystąpią razem nie kolidując ze sobą, a nawet wzmacniając się wzajemnie. Natomiast z Biblii wiemy, że powtórne przyjście Chrystusa ma być poprzedzone odstępstwem i objawieniem się człowieka grzechu, syna zatracenia, który będzie się wynosił ponad Boga, zasiądzie w świątyni Boga, dowodząc, że sam jest Bogiem. /2 Tes 2, 3-4 /

Wiele znaków wskazuje na to, że powtórne przyjście Chrystusa nie jest odległe. Spełniają się proroctwa na temat wprowadzenia czipów /Ap 13, 16-18/na temat depopulacji /Mt 24, 21-22/na temat odstępstwa Niewiernej Oblubienicy Baranka, czyli Wielkiej Nierządnicy, której władza i majątek zostaną przez rządy - będących na usługach Globalnej Kliki – zabrane / Ap 17, 16-17/

Widzimy jak spełniają się Protokoły Mędrców Syjonu.

Spełnia się XII Artykuł wiary żydowskiej opracowany przez Majmonidesa. Oto, co w nim czytamy: „Maszijach Żydów i Christós chrześcijan to dwa zupełnie różne pojęcia. (…)

               Mesjasz stanie się szybko niekwestionowanym przywódcą politycznym i duchowym całego świata, lecz zrazu tylko prawowierni Żydzi zorientują się, z kim świat ma do czynienia. Ten niezwykły człowiek, Pomazaniec Boży, przyniesie światu geulá szlema(całkowite wyzwolenie). Ułoży tak stosunki między ludźmi i między wszystkimi narodami, że będą one oparte wyłącznie na achawá we-achawá we-szalóm we reủt(miłości, braterstwie, pokoju i przyjaźni). Uda mu się przekonać wszystkie narody, by zniszczyły wszelkie narzędzia wojny i na całym świecie zapanuje wieczny pokój. Nie będzie już więcej wojen, podbojów i panowania jednych narodów nad drugimi, a granice państw będą tylko symboliczne. Na całym świecie zniknie podział na ludzi bogatych i biednych, sytych i głodnych. Wszyscy będą mieli to, co jest im potrzebne do szczęśliwego życia. Każdy człowiek będzie pracował tylko tyle, ile może, a dostawać będzie tyle ile mu potrzeba.

               W dziedzinie wiary Święty Mesjasz odsłoni Żydom i światu pełny sens Tory i na jej podstawie zjednoczy wszystkie religie. Przymierze zawarte przez Boga z Żydami na Górze Synaj zostanie w ten sposób rozciągnięte na wszystkie narody, (…) dla wszystkich Żydów geulá szlema przyniesiona światu przez Mesjasza oznaczać będzie także całkowite wyzwolenie od diaspory, powrót do Erec-Israéli prawo do odbudowy Świątyni w Jerozolimie.” Fragment ten zaczerpnąłem z Kalendarza Żydowskiego z 5747 roku, czyli 1986-1987. Wydanego w Warszawie na Twardej 6.

Na rzecz zjednoczenia religii duży krok poczynił Papież Jan Paweł II organizując w Asyżu w 1986r wspólne modlitwy hierarchów chrześcijańskich z różnych denominacji z czcicielami demonów – czyli przedstawicielami religii pogańskich./patrz. 1 Kor 10, 20/

Globalizacja nabiera coraz szybszego tępa. To że tam Chiny, Indie, Brazylia, Rosja i RPA próbują tworzyć coś niezależnego, to Globalna Klika NWO spokojnie ich rozpracuje. Konkurent Chrystusa, czyli Antychryst zapanuje nad światem i jego światowy rząd będzie walczył z Barankiem, ale Baranek ich zwycięży, bo Panem jest panów i Królem królów – a także ci, co z Nim są: powołani, wybrani i wierni. /Ap 17, 14/

Nie będę się rozpisywał. Wszystko wiadomo, żyjemy w ciekawych czasach. Tak pomyślałem sobie, że może zaczęli byśmy coś robić na rzecz wskrzeszenia ISKRY z Polski. Teraz jest jeszcze zima, ale tak w pierwszy weekend Czerwca moglibyśmy w Warszawie zorganizować jakieś spotkanie integracyjne krzewicieli ISKRY. Nie wiem czy ten pomysł chwyci. Zwracam się do entuzjastów tej idei. Żeby coś zaistniało to trzeba spotkać się w realu. Dużo mam do powiedzenia, ale tu o tym pisać nie można. Każda partia ma spotkania zamknięte, na które nie wolno dziennikarzom wchodzić. Natomiast wirtualnie i przy odsłoniętej kurtynie nic nie da się zrobić.

KOMENTARZE

 • -------- JA MYŚLĘ ,ŻE TO BEDZIE iskra -słowiaństwa
  ------wolnego człowieka z wolną wolą -i bez żydów WRESZCIE !!!!!!!!
 • asd
  Nie będzie żadnej iskry. To nie biblijne. A jedynie odstępstwo coraz większe, zapowiadane przez Chrystusa i proroków.

  A jak ON nadejdzie to już będzie ostatnia trąba i koniec wszystkiego Ap 10. Misterium Boga się dokona.

  Wszystko jest w Biblii, takie "proroctwa" to otumanianie ludźi by myśleli że "narodowo" a potem wskakiwali na blanki i ginęli z kulą w głowie za nauki demonów.

  Oducza nadstawianie policzka i codzienne umieranie dla ciała.
 • @Robert.Grunholz 23:57:53
  Jakby co to się spotkamy przy Bramie, a jak nie to, trochę później.
  Pozdrawiam.
 • posłuchajcie tego
  http://www.youtube.com/watch?v=EI7g3kcwbR4&feature=endscreen&NR=1
 • @Lukero 22:42:02
  Uważam, że się zagalopowałeś. Czy Biblia nie mówi: W ostatnich dniech mówi Bóg, wyleję Ducha mego na wszelkie ciało,
  i bębą prorokowali synowie wasi icórki wasze. /Dz 2, 17/
  Czy Słowo Boże nie mówi: Starajcie się też usilnie o dary duchowe, a szczególnie o dar prorokowania. / 1 Kor 14, 1/
  Czy Pismo nie mówi: Proroctw nie lekceważcie. /1 Tes 5, 20/
  Proroctwa ustaną dopiero wtwdy, kiedy przyjdzi to co doskonałe, kiedy zobaczymy Boga twarzą w twarz. /1 Kor 13, 10 i 12/
 • --Tonbez
  -- widzisz już wersję ZMANIPULOWANĄ !!!! księżulo przeprowadzający wywiad właśnie się stara !! WCZEŚNIEJSZA WERSJA z samym kś.Skwarczyńskim - w ISTOTNYCH MIEJSCACH była -inna !!!!!
 • @Mediator 00:38:51
  Tak oczywiście Duch został wylany obficie, zostały ponadto dane charyzmaty, wskrzeszanie zmarłych, leczenie chorób oraz dar języków by poganie i żydzi z różnych gmin mogli słyszeć.

  Lecz charyzmaty nie trwały wiecznie, a jedynie na okres początku kościoła i napisania Noweg Testamentu. Potem znikły razem z przepowiadaniem.

  " (8) Miłość nigdy nie ustaje, [nie jest] jak proroctwa, które się skończą, albo jak dar języków, który zniknie, lub jak wiedza, której zabraknie."
  1 Kor 13:8

  Proroctwa przepowiadania się skończyły, tak samo jak uzdrawianie się skończyło i tak samo dar języków znikł. Teraz mamy Nowy Testament i z Niego prorokujemy. Chyba że mielibyśmy mówić o okresie ostatnich 7 lat Daniela, ale to przed nami i to jest zakryte.

  Mimo to właśnie prorokujemy, bo prorok znaczy nauczyciel, tłumacz ktoś kto odsłania wolę Pana. Dlatego trzeba się o to troszczyć.
  A co znaczy widzieć Boga? Pan Jezus o tym mówi:

  "18) Nie zostawię was sierotami: PRZYDJĘ do was. (19) Jeszcze chwila, a świat nie będzie już Mnie oglądał. Ale wy Mnie WIDZICIE, ponieważ Ja żyję i wy żyć będziecie.ę Jana 14

  Ten kto ma w sercu prawo Boga widzi Go, duchowo, bo Bóg zsyła Ducha Swego Syna Galatów 4:6. Do serc.
  Przepowiednie skończyły się z językami i leczeniem.


  Ale najważniejsze to jest to że jeśli coś ma być z Ducha to musi być prawdą, a polska iskra to kłamstwo, kolejny mesjanizm. Bóg się brzydzi państwami narodowymi. Dla Niego jest tylko kościół.

  A kościół Jego to Jego PRZYBRANY IZRAEL, też duchowy.

  " (29) Jeżeli zaś należycie do Chrystusa, to jesteście też potomstwem Abrahama i zgodnie z obietnicą - dziedzicami. " Gal 3:29

  "12) Tak mówi Pan Zastępów, Przesławny, do narodów, które was ograbiły: Kto was dotyka, dotyka źrenicy mojego oka" Zach 2

  Mówiąc o Syjonie czyli Jerozolimie, która jest Jego źrenicą bo tylko w kościele jest światło.

  "22) Wy natomiast przystąpiliście do góry Syjon, do miasta Boga żyjącego, Jeruzalem niebieskiego, do niezliczonej liczby aniołów, na uroczyste zebranie, " Hbr 12:22

  Pan broni TYLKO Swej góry swojej Jerozolimy którą jest Jego wybrany kościół. Tylko Jego kościół jest w źrenicy Jego oka, nie żaden naród. Naród kieruje się ludzkim prawem, Jerozolima kieruje się prawem Pana zapisanym przez Niego w sercu.

  Czy kiedykolwiek Bóg by zmienił zdanie? Nigdy, wszystko co pojawiło się w NT było tylko rozwinięciem Starego, więc gdzie w Testamencie jakikolwiek cień takiego proroctwa? Nie ma.

  Bóg nigdy też nie broniłby żadnego państwa narodowego.

  "(20) Nasza bowiem ojczyzna jest w niebie. Stamtąd też jako Zbawcy wyczekujemy Pana naszego Jezusa Chrystusa," Filipian 3

  JEDYNYM ZBAWCĄ jest Chrystus, i mamy na Niego CZEKAĆ, nie iść za fałszywymi ludzkimi zbawicielami i wyzwolicielami, Jest Tylko Jeden Wyzwoliciel, Jeden Pan, Jeden Kościół.
 • Pochwycenie
  http://www.youtube.com/watch?v=Z2zgSR8ge-o
 • Jak było za dni Noego tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego
  http://www.youtube.com/watch?v=Ck6aji4bdWU
 • @Lukero 01:15:07
  Mówisz nieprawdę, że proroctwa zanikły, ponieważ Biblia mówi, że W OSTATNICH DNIACH wyleję Ducha mego i BĘDĄ PROROKOWALI...

  Dni ostatnie JESZCZE nie przeminęły, przeminą dopiero wtedy kiedy przyjdzie to ...

  A co ja będę tu cytował, po kilka razy, jeśli Ty Słowa Bożego do siebie nie dopuszczasz, a głosisz kłamstwo, nauki które ludzie wymyślili

  Nie będę z Tobą dyskutował, bo nie respektujesz CAŁEJ Biblii na którą się powołujesz.

  Pamiętaj, że CAŁE Pismo jest przez Boga natchnione, a nie tylko pewne jego fragmenty, które tobie się akurat podobają
 • @mediator
  Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus

  //może zaczęli byśmy coś robić na rzecz wskrzeszenia ISKRY z Polski. //

  Ważne jest słowo COŚ. Spotykać sie i gadać dla dodania sobie animuszu?. To już stanowczo za mało.
  To COŚ musi być w końcu bardziej dookreślone.

  Pozdrawiam
 • @Mediator 02:33:25
  wkraczasz na grunt perspektywy Świadków Jehowy, Wolnych Chrześcijan i Baptystów. Nawet nakładanie rąk jest uznawane przez nich za szamaństwo.. bo można przekazać/otrzymać ducha nieczystego. Poprzez spory doktrynalne dochodzimy do jednego: im ich mniej tym lepiej bo przecież "rzeczywistością jest Chrystus"
  Nie przeczę że szamańskie tańce przed JP2 są złe i gorszące, tak jak i przepych Bizancjum. Ale jeszcze gorsze jest kupczenie kaznodziejstwem jakie widzimy w telewizjach satelitarnych. Z wiaderkami chodzą po datki, przy nich Rydzyk to mierny chłopczyna. Gdy zaś patrzymy przez historię to sojusz tak anglikański jak i bizantyjski tronu z ołtarzem miał tylko jednego realnego wroga - Stolicę Piotrową. Jak w soczewce więc działania władców skupiały się w jednym mieście, zwanym dziś wielką nierządnicą. Dlatego dystans i świadomość musi być poparte tak wiedzą historyczną jak i postem i modlitwą. W przeciwnym razie zostaje jedynie szaleństwo lub ucieczka w prywatność.

  Co do "ISKRY" - wielu przyjdzie w ostatnich dniach fałszywych proroków, wielu będzie robić cuda jak za czasów Mojżesza. Lecz laska Pańska połknie ich laski, jak to się stało przed faraonem, ale to niczego nie zmieni.

  Ja to widzę zupełnie inaczej.. trzeba stanąć w wyłomie. Kiedy zaś mur zwalony potrzeba wielu, a skoro walczymy nie z ciałem i krwią tylko ze zwierzchnościami anielskimi orężem naszym jest post i modlitwa. Prorok Daniel pościł 14 dni zanim zjawił się anioł Pański. Wykupieni z krwi mają moc nad zwierzchnościami i jak za NARODU WYBRANEGO w czasach sędziów i królów Izraela tak dziś możemy modlić się o swoich władców ziemskich. Wręcz jest to nakazane, a Duch przenika wszystko rozdzielając kości od szpiku niwecząc zamiary ludzi przewrotnych i podłych. Dlatego nie moc lecz uświęcenie jest naszym orężem, a proste słowa choćby w niedziele przed obiadem poruszą z posad ziemię.
 • @norwid 08:35:22
  Widzę, że masz kontakt z Bogiem, że znasz Jego głos. Dochodzimy do tych samych konkluzji. Z drugiej strony patrząc, to wręcz niekiedy nie sposób iść za Panem i nie potrącić tego i owego, z powodu czego ktoś się obruszy. Staram się omijać rafy, ale nie zawsze jest to możliwe, bez dopuszczenia się apostazji. Zawsze komuś się człowiek narazi. Według mego poznania Kościół Chrystusowy jest jeden. Poznanie prawdy jest dynamiczne, a podziały w oczach Bożych wyglądają inaczej, niż jak ludzie je widzą. A tak przy okazji; historia Kościoła to moja pasja, zwłaszcza okresu patrystycznego. Do tego egzegeza Pisma Świętego, ale też i biblistyka. Chodzi tu manuskrypty, o teksty krytyczne, a zwłaszcza o kanon Biblii. Nie cierpię przekłamań, nie lubię naciągnięć. Jestem fundamentalistą, a zarazem tradycjonalistą, choć niekiedy to ze sobą koliduje. Chętnie bym się z Tobą spotkał, porozmawiał, a także pomodlił się.
  mój tel. 720-248-775 e-mail dobradroga@gmail.com mieszkam pomiędzy Warszawą a Mińskiem Mazowieckim, tak mniej więcej w pośrodku.
  Pozdrawiam.
 • @jazgdyni 07:20:22
  W następnej notce postaram się to jaśniej napisać, niemniej wszystkiego co by interesowało i tak tu nie napiszę, bo to mijałoby się z celem. Wszystkiego się wszystkim nie ujawnia, a tym bardziej całemu światu. Z ludźmi się rozmawia i się testuje. Z zasady jestem łatwowierny, ale mam silną intuicję. Człowiek mówi całym ciałem, a ja jestem typem działacza. Mam ogromne doświadczenie z ludźmi.
  Pozdrawiam.
 • @Mediator 02:33:25
  "Mówisz nieprawdę, że proroctwa zanikły, ponieważ Biblia mówi, że W OSTATNICH DNIACH wyleję Ducha mego i BĘDĄ PROROKOWALI..."

  MInęło, przecież Paweł o tym pisze, nawet jak był już w więzieniu to pisał o chorym przyjacielu którego nie mógł uzdrowić.


  Podałeś to fałszywe proroctwo a teraz widzę to o rapture, nawet nie oglądałem tego, ale jeśli to jest o zabraniu przed wielkim uciskiem to jest najgłupsza nie biblijna teoria jaką znam, ani wersu nie ma w piśmie o tym.
 • @Bara-bar 11:47:07
  Tak sama prawda Bara-Bar. Tak samo zresztą chcieli szybko króla to dostali króla. To jest piękne jak wszystko można znaleźć w Słowie Bożym. Jednak nigdy nie można się poddawać, są owce ale mogę też być owce buntownicy, a nawet jak dostaje się 'bęcki' to człowiek czuje że żyje i nie czuje się naczyniem gniewu.


  Ale tak całą politykę ma Pan Bóg w ręce i nie nasza sprawa to aby wtrącać się do czasów i chwil które Bóg ustalił swoją władzą. I każdemu narodowi określił czasy i granicę Dz 17:26. I tych przykładów można mnożyć. Wszystko to zostawmy Ojcu, naszym zmartwieniem jesteśmy my sami, nasz grzech.
 • @Lukero 11:19:25
  Ale manipulujesz, podając przykład z Pawłem...
  Pismo wyraźnie mówi, że nawet Jezua nie mógł uzdrowić każdego w każdym czasie. /patrz Mk 6, 1-6/
 • @Mediator 12:48:48
  Nie mógł uzdrowić nie wierzących.

  Ja manipuluje? Dobrze masz ludzi chodzących i leczących i wskrzeszających.

  Jak długo będziecie się wypierać Pisma?
 • @Robert.Grunholz 11:14:15
  Nie mogę Ci tu odpowiedzieć. Jeszcze trochę cierpliwości. Dzisiaj u mnie słoneczna pogoda. Śnieg topnieje. Jak Bóg da w czerwcu się spotkamy.
  Pozdrawiam.
 • @Lukero 12:56:27
  Sorki, rzeczywiście, może nie był to najlepszy przykład. Cud jest rzeczą nadzwyczajną. Jezus z apostołami wilokrotnie będąc głodny nie przemieniał kamieni w chleb. Z głodu łuskali kłosy. Cuda w tym uzdrowienia służyły jako znaki. I tak jest do dziś. One nie ustały. Ale mamy zdać egzamin żyjąc zwyczajnym życiem. Dlatego Jezus do Pawła powiedział: Wystarczy ci mojej łaski. /2 Kor 12, 9/
 • @zjawa 13:06:00
  Więc jak to pan sobie wyobraża, że zbawi nas Jezus? Przecież Jezus był człowiekiem. Chodził i żył wśród ludzi. Nauczał o swoim Ojcu. I nam trzeba takiego "Chrystusa", który przyciągnąłby do siebie ludzi właśnie tak jak On, ten Zmartwychwstały. Któż nas zjednoczy w Chrystusie i poprowadzi do Niego! Czyż przed Chrystusem nie było Jana, który przygotowywał Panu drogę, na jego przyjście? Jak mamy sami zjednoczyc się z naszym Zbawicielem?
 • @Bara-bar 13:31:34
  Nie siej herezji! To będą włąśnie spektakularne znaki przed przyjściem Zbawiciela i będą widoczne dla każdego mieszkańca Ziemi, dla ateistów, żydów, muzułmanów, indian w buszu, Eskimosów itp. Od wolnej woli człowieka zależeć będzie, czy znaki te człowiek właściwie odczyta. I nie będzie zmiłuj się, jeżeli znaki nadejścia Jezusa odrzuci a zaakceptuje te, które dają uciechę ciału.
 • @zjawa 13:06:00
  Mieszasz dwie różne rzeczywistości doczesną z wieczną, czyli duchową. Żyjąc w rzeczywistości doczesnej trzeba pracować, robić zakupy, budować drogi, mosty, organizować życie społeczne w skali mikro i makro. Nie zastąpioną organizacją, życia społecznego jest państwo.

  Troska o doczesne życie na ziemi, w tym troska o szpitale, etc. etc... nie musi kolidować z troską o zbawienie.

  A co do "iskry" to ja tylko stwierdzam, że jest takie proroctwo. Czy ono jest prawdziwe, tego ja nie stwierdzam. Nawet katolicy mają prawo nie wierzyć w objawienia poza biblijne. Pozwala im na to Papież.
  Mnie się podoba sama idea mówiąc umownie 'iskry'
  Nie rozumiem, dlaczego w waszej wyograźni, myl o zbiorowym czynieniu dobra, w tym przede wszystkim głoszenia Ewangelii Jezusa, wydaje się wam rzeczą złą. Tego nie rozumiem.
 • @Mediator 14:01:45
  Zgdzam się z Pana ostatnim komentarzem. Przecież sam Jezus powiedział
  " Oddaj co cesarskie Cazarowi, a co boskie Bogu".

  "Nie rozumiem, dlaczego w waszej wyograźni, myl o zbiorowym czynieniu dobra, w tym przede wszystkim głoszenia Ewangelii Jezusa, wydaje się wam rzeczą złą."

  Tak może myśli "zjawa", ale to jest tylko jego opinia a nie większości.
 • @Mediator
  Cieszę się że Pan chce być zgodny ze Słowem, jesteśmy ludźmi i często się mylimy. Według mnie jeśli coś rozumiem z Biblii to nie jest moja zasługa. Widziałem dużo herezji, wiele odłamów wiary, człowiek sam nie potrafi zrozumieć Słowa.

  I tak panu powiem że kiedyś też lubiłem słuchać o mesjanizmie Polski, nie tak dawno temu, jak słyszałem o tej polskiej iskrze to łzy mi ciekły z oczu i wzruszałem się niezmiernie. Byłem na pochodzie niepodległości, myślałem o zapisaniu się do ONR'u. Znam też pre-tribulation rapture o którym jest dzisiaj głośno. Za głośno można powiedzieć. A i ateistą też byłem.

  I jeśli naprawdę należę do Chrystusa to wiem że przez to mnie poprowadził i dzisiaj widzę w jakim błędzie byłem i jak anty biblijna jest to nauka. Mogę tylko powiedzieć że jestem głupi jak każdy z nas zresztą i sam nic nie mogę. Bogu dziękuję że to już za mną. To szatan chce żeby to było ładne, piękne takie "opakowane" żeby trafiało do ludzkich serc.


  I tak musimy troszczyć się o to co materialne gdyż tak każe nam Pan. Ale też nie znaczy to że mamy brać udział w demokracji, starać się o lepsze rządy, zabiegać o coś w polityce. Czy co ma miejsce w telewizji, mamy po prostu nie przykładać do tego ręki i odsuwać się jak najdalej jak możemy, bo świata nie naprawimy. Wszystko co się dzieje nad tym piecze ma Bóg i tego zmienić nie możemy i tutaj pojawia się taki mesjanizm. Buduje z narodu górę, w ludziach wiarę że będziemy kimś lepszym niż inne narody i jest to nie biblijne tak samo iskra jest nie biblijna dlatego nie podoba mi się to w ogóle. Będzie coraz gorzej.

  Bóg ma Swoich wybranych i do każdego kto chce trafić, trafi. Słowo Boże jest trudne, nie łatwe i tak samo już Chrystus był zapowiedziany od początku istnienia świata. Od Tory. Mimo to cienia Polski tam nie ma, ale jest kościół i kościół jest źrenicą Jego oka bo kościół to sam Chrystus. I dobrze Zjawa powiedział to Jedyny Zbawiciel. I jak Mt 24 pisze. Wiele proroków powstanie i jak ktoś będzie nam mówił że to On, albo On tam jest, nie idźmy tam.

  ps. I też mówiąc kościół nie mam na myśli RZYMSKIEGO katolicyzmu. Pozdrawiam.


  "to on PROROKUJE!" Dobrze Bara-Bar mówi. Sami nie potrafimy poznać co jest światłem a co ciemnością. To Bóg jest w wierzących. Gal 4:6
 • @Lukero 14:58:49
  ps.

  Nawet jakby Polska miała wielką rolę, a jakąś na pewno ma w planie Pana, to Bóg by tego nie zapowiedział by nie wynosić kogoś nad innego.

  Tak samo jak Jana nie wyniósł, Chrzciciela.

  " (21) Zapytali go: Cóż zatem? Czy jesteś Eliaszem? Odrzekł: Nie jestem. Czy ty jesteś prorokiem? Odparł: Nie!" Jana 1:21


  "(14) A jeźli chcecie przyjąć, onci jest Elijasz, który miał przyjść." Mt 11

  Także jednak był Eliaszem który miał przyjść ale nie wiedział o tym. Nie musiał, jeszcze by o sobie za dużo pomyślał.

  Tak samo myślę że i my po prostu mamy przeć do przodu, uznać swoją nędzę. Od Boga zależy czy wywyższy. "On zubaża on wywyższa."
 • @ninanonimowa 01:13:07
  Jak/Gdzie znaleźć wcześniejszą wersje?
 • @Lukero 15:04:34
  "jak słyszałem o tej polskiej iskrze to łzy mi ciekły z oczu i wzruszałem się niezmiernie"

  - wszystko należny rozsądzać, aby litera nie zabiła ducha. Można łatwo popaść w faryzejskie uwielbienie prawa i odciąć się od sensu Biblii strzelając cytatami jak z CKM-u.

  jakieś 2x lat temu przeczytałem taką książkę:
  http://jack.pl/Najszczesliwsi-na-swiecie;s,karta,id,K06306
  w której jak byk jest napisane o proroctwie dla 12letniego chłopca (o ile dobrze pamiętam wiek inicjacji u Ormian). Zaraz po podjęciu decyzji przez starszyznę cała wieś sprzedała majętność i wyruszyła do kraju wskazanego w proroctwie. W grocie gdzie pościł chłopiec miał wizje mapy gdzie Bóg nakazał im wyjechać. Starsi stwierdzili że to USA. Tylko dwie dziewczyny przyobiecane rodzinom z sąsiedniej wsi zostały, i tylko one zginęły w ludobójstwie które rozpętało się z rąk islamskich Turków wiosny następnej.
  Żeby nie było niedomówień - to historia która zapoczątkowała ruch zielonoświątkowców w stanach. Mam więc takie marzenie - zobaczyć Armenię choćby przez wzgląd na ruch światło-życie i księdza Isakowicza-Zalewskiego.
 • @norwid 21:51:03
  No to są tematy o których ja pojęcia nie mam. Ale jak patrzę ruch światło-życie ma korzenie RZYMSko katolickie i ja szczerze każdemu radzę trzymać się od tego z daleka.


  Faryzeusze wielbili prawo wykonane własnymi rękami, talmudyczne. Lecz tak, też samo Prawo było martwe, bez Chrystusa.


  A co do Armenii to mam sentyment. Znajomy ze studiów jest byłym Ormianinem, dzisiaj już Polakiem.
 • @Lukero 22:00:50
  przeczytaj tą książkę bo warto, o ile za sobą masz lekturę tej najważniejszej księgi.
  Pamiętaj że Kościół Chrystusowy to nie bajeczka zaczynająca się od reformacji. Św. Franciszek pochodził z zamożnej rodziny a stał się ubogi i podźwignął zalany złotem, purpurą i obfitością Watykan. Dlatego słusznie umniejszasz siebie bo to chwila kiedy jesteś zdolny poznać abstrakcje jaką jest Chrystus.
  .. Przez głupie zwiastowanie

  Jeszcze jedna ważna rzecz. Szukam kabaretów z przed 95r. Jacka Fedorowicza. Świetny materiał jak likwidowano PZPR - stawiam dobre wino dla osoby co znajdzie ten materiał. WYMAZANY z sieci, a to przecież bzdura.

  Znacznie gorzej jest z dobrym materiałem o np. wpływach TAIZE na Blachnickiego. Jak nie sięgniesz do książek i to starych to w sieci znajdziesz jedynie lakoniczne nieważne wzmianki.
  Na zach. jest znacznie gorzej taka książka jak: http://ksiegarniagazetypolskiej.pl/erik_von_kuehnelt_leddihn-slepy_tor_ideologia_i_polityka_lewicy_1789_1984 kosztuje 200euro. W Polsce 60zł i w sieci brak pdf'ów tak powszechnych przy politpoprawnej bibliografii w temacie.
 • --Tenbez --1 wywiad
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=_lOTRoahMG4
 • @
  coś tu poznikało..
 • @norwid 23:43:55
  Z Jackiem nic nie mam, ale książkę przeczytam, nie wiem kiedy będę miał czas ale się postaram. Hmm, tego Erika chciałem kupić pamiętam, chyba wydawcą jest Fijor jak dobrze pamiętam. Swoją drogą podobne 'były' SB-ek.
 • @
  Nie lubię pieniactwa, indoktrynacji na siłę. Odbywania tu sądu nade mną - czyli impertynencji. Szanuję delikatność tak jak to pięknie czyni @Norwid, a nie stawianie mnie pod ścianę, żebym się tłumaczył. Tak możecie sobie postępować na swoich blogach. Nauczcie się trochę kultury, przyzwoitości. Nie życzę sobie, żebyście mnie napadali.
 • @Mediator 14:01:45
  Iskra Padła na ziemię polską ok 80 lat temu. Od tamtej pory podejmuje się rozmaite próby rozniecenia jej w kraju. Sprawa jest tylko pozornie łatwa bo jak to z rozpalaniem ognia , trzeba spełnić warunki by przy ciepełku się grzać, a paliwo i otoczenie to ledwie drobiazgi , gdy trzeba chętnych by ognisko rozpalić.
  Próba wywołania apokalipsy to niebezpieczny pomysł i… zbędny. Nie jest dobrze wchodzić w rolę sprawczą. Oczekiwanie na wybrańca też nie ma specjalnego sensu- tu w Polsce … wszyscy wybrańcy , sami namaszczeni.
  Jeżeli już to „coś” ma się dziać to niech to przynajmniej ma i misję i cel i sens. Dla mnie sprawa ogranicza się do jednego skromnego pytania i prostej odpowiedzi.

  Jezus Chrystus Zbawiciel Królem Polski ? Tak czy Nie ?

  Czemu to naiwne pytanie ma sens odrobinę szerszy niż prosty mistyczny?:

  http://avepatria.nowyekran.pl/post/26072,polski-armagedon-bedzie-droga-wyzwolenia
 • @Mediator 19:20:55
  ''Nie lubię pieniactwa, indoktrynacji na siłę. Odbywania tu sądu nade mną - czyli impertynencji.''
  //

  Niewiele mnie obchodzi co ty lubisz.

  Bardzo mnie obchodzi co Bog lubi.
 • Iskra
  Witam ..jestem na wskroś zaniepokojony waszym szczerym i oddanym w sprawie mesjanizmu polskiego oddaniem,,jezeli interesujecie sie czasami objawień apostolskich musicie zdawac sobie sprawę że Przy koncu ostatecznym ma sie ukazac nowy bohater narodowy..Chciałbym Was zapytać jak byście go widzieli..tz kto miałby wam sie ukazać..Wojownik,,czy nowy CHrystUs..Z powazaniem Jan

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY