Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
50 postów 774 komentarze

Żeby Polska była Polską

Jan Szczepanik - Najpierw oddać chwałę Bogu. Następnie wprowadzić Nową Ekonomię: znacjonalizować NBP. Zastopować: chrystofobię, aborcję, gender, przymusowe szczepienia, GMO, opryski chemtrails, multi culti, polityczną poprawność, oraz grabież Polski.

Ej ludzie obudźcie się !

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

A co to da? Przecież niezorganizowane masy, to żadna siła. Więc, po co budzić?

 

Jak zorganizować, kiedy pewni ludzie, robią wszystko, żeby nas skłócić i podzielić. Wydaje  się, jakby nie wiedzieli co czynią, zamieszczając i promując „niewinne” notki, które w odbiorze chrześcijan, a zwłaszcza katolików, jako, że Polska, generalnie rzecz ujmując jest katolicka, toteż siłą rzeczy jest to godzenie w ową większość – więc mają charakter anty…

Tymczasem oni uważają, że ich notki są niewinne i że nie mają nic wspólnego z jakąkolwiek propagandą antykatolicką, czy w ogóle antychrześcijańską.

Dobrze! W takim razie spór ten odłóżmy na potem. Chwilowo darujmy sobie jego rozstrzygnięcie, bo nie to w tej chwili jest najważniejsze. Nie każda gra jest warta świeczki i nie każda racja ma tę samą wagę. Bowiem wśród nich jest jeszcze i RACJIA  STANU.

 Spróbujmy spojrzeć inaczej, szerzej całościowo. Załóżmy nawet, że ludzie z towarzystwa mają rację, ale to założenie też odłóżmy na bok, ponieważ, w sytuacji kiedy woda nalewa  się na statek, na którym wspólnie płyniemy, tego rodzaju dywagacje wydają się być jałowe. Teraz energia wszystkich powinna być skierowana na wylewania wody i łatania dziur, przez które się ona nalewa.

Polska jest zagrożona. Więc wszyscy, dla których jest ona Ojczyzną i Matką, dla których jest ona naprawdę cenna, powinni odłożyć drażnienie jedni drugich, na bok. A w imię wyższej, nadrzędnej konieczności podać sobie ręce i jednoczyć wspólne siły.

W świetle zagrożeń naszego państwowego, ale też i narodowego bytu, spory te, nie są warte zaspakajania osobistych ambicji. W tym przypadku, nawet nie ważna byłaby obiektywna Prawda, gdyby – załóżmy, że ludzie z towarzystwa ją mieli, jeśli w odbiorze wielomilionowej większości byłaby ona fałszywa. Ważne jest to jak jesteśmy postrzegani. Czy budzimy zaufanie u liczącej i decydującej większości, czy też nie? Takich różnych kanapowych partyjek, towarzystw było i jest wiele, ale powodzenie ich, zależy od umiejętności trafiania do większości i budzenia w nich zaufania.

Zatem po czym najłatwiej jest rozpoznać wasze rzeczywiste intencje w publikowaniu drażniących katolików i innych chrześcijan notek? Właśnie po tym, że budzą one uzasadnione zastrzeżenia strony chrześcijańskiej, jak i niezwykły entuzjazm i poparcie  udzielane wam przez zdeklarowanych publicznie wrogów Boga naszego Jezusa Chrystusa.

 

KOMENTARZE

  • Nowy Ekran bezwyznaniowy
    Zauważyłem że bardzo łatwo jest wywołać u katolików oburzenie. Wystarczy napisać coś o własnych przemyśleniach na temat boga i już sypią się gromy i już słychać darcie szat z ich (waszej) strony. Czy to jest takie trudne uszanować wolną wolę wierzących w inne wyobrażenie wyższych światów? Lub inaczej odbierających osobę Jezusa?
    Popatrzcie sami: na NE ilość artykułów o tematyce chrześcijańskiej oscyluje w okolicach 20 - 30% wszystkich notatek. Tematyka religijna niekatolicka to około 10%. Ale to i tak za dużo, więc trzeba zdusić w zarodku, wylać gnojówkę, oczernić i posypać pierzem.
    Tak więc myślę, że najlepszym rozwiązaniem, byłoby albo wyraźne rozgraniczenie tematów na chrześcijaństwo, gdzie członkowie KK mogą sobie do woli ostrzyć pazury na innowiercach i inne religie, gdzie wszelkie wypowiedzi jątrzące, obrażające będą od razu usuwane przez moderatorów. Drugą opcją jest zupełne odejście od tematów religijnych na NE i skupienie się na rzeczach jak Pan mądrze napisał najważniejszych.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY