Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
50 postów 774 komentarze

Żeby Polska była Polską

Jan Szczepanik - Najpierw oddać chwałę Bogu. Następnie wprowadzić Nową Ekonomię: znacjonalizować NBP. Zastopować: chrystofobię, aborcję, gender, przymusowe szczepienia, GMO, opryski chemtrails, multi culti, polityczną poprawność, oraz grabież Polski.

Polska Racja Stanu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W polityce zagranicznej stawiam na sojusz z Rosją.

 

 

Polska swoją politykę zagraniczną powinna oprzeć na sojuszu z Rosją, oczywiście o ile takowy jest możliwy. Wiadomo, że do tańca potrzeba dwojga. Nie chodzi tu o jakieś wasalstwo wobec silniejszego partnera, jakie miało miejsc w słynnej „przyjaźni polsko-radzieckiej”. Wówczas nikt nas o zgodę nie pytał, był to dyktat narzucony nam przez najeźdźcę.   

Obecnie sojusz  z Rosją powinien uwzględniać obopólne interesy układających się państw i narodów.

Czy obecna Rosja może być  dla nas wiarygodnym  sprzymierzeńcem? Uważam, że jak najbardziej. Historia naszych sąsiednich narodów była różna. Obfitowała w podboje tak z jednej,  jak i z drugiej strony. Było tak, że rosyjski car był królem Polski, ale było też odwrotnie, kiedy to król Polski był carem Rosyjskim. Pozwolę sobie zacytować jak tytułowano naszego króla Władysława IV.

„Najjaśniejszemu Panu a Panu Władysławowi Zygmuntowi, Z Łaski Bożej obranemu Królowi Polskiemu, Wielkiemu Książęciu Litewskiemu, Ruskiemu, Pruskiemu, Żmudzkiemu, Mazowieckiemu, Inflandskiemu etc. etc. A Szwedzkiemu, Gottskiemu, Wandalskiemu dziedzicznemu Królowi; Obranemu Carowi Moskiewskiemu, Panu, Panu memu miłościwemu. (….)

 wierny Poddany Chrystof Radziwiłł, Książe na Bierzach i Dubienkach, Hetman Polny W. K. L.” /cytat zaczerpnięty ze wstępu Biblii Gdańskiej z 1632 roku/

Tak, były czasy, kiedy  na dworach rosyjskich, w salonach Moskwy i Petersburga mówiono po polsku.

Nie licząc  70-cio letniego okresu Związku Sowieckiego, który był dziełem rewolucji żydowskiej w 1917r., to nasze stosunki z Rosją mogły być znacznie lepsze, gdyby nie nasza głupia polityka wobec Cerkwi Prawosławnej polegająca na dyskryminowaniu biskupów prawosławnych, w tym  zawarciu Unii Brzeskiej.

Po upadku Związku Sowieckiego, Polska wstąpiła do NATO i Unii Euro-PEJS-kiej. Liczyliśmy na Amerykę, liczyliśmy na Zachód. Naobiecywano nam ach…, jak to będzie fajnie. Tymczasem ograbiono nas z czego tylko się dało. Zadłużono na maxa. Poprzez  ratyfikację Traktatu Lesbijskiego straciliśmy suwerenność. Ale na tym nie koniec. Chcą nas jeszcze wykorzystać i wykończyć. Doprowadzili do zapaści Służby Zdrowia. Wysmażyli  ustawy o przymusowych szczepionkach i psychuszkach. Osaczają nas. Chcą żebyśmy zapłacili im 65 mld $, za mienie, które zniszczyli im Niemcy i zrabowali sowieci.

Jakie mamy szanse na dziś? Na kogo możemy liczyć? Kto nam teraz pomoże? W oczach Kremla, władze w Warszawie zachowują się jak prostytutka, które wyprzedają Polskę, jak prostytutka swoje ciało, komu się da i z kim się da. UE i Ameryka pokazały nam do czego jesteśmy im potrzebni.

Dziś, żeby Polska mogła się dźwignąć, to musi jak Islandia, powiedzieć, że nie będzie spłacać lichwiarskich odsetek. A dług to już dawno oddaliśmy. Ale żeby można tak powiedzieć , to trzeba być silnym albo trzeba mieć silne plecy.

I tu spoglądam na Rosję. Ona też ma śmiertelnych wrogów, którzy w gazetach przedstawili plany, pokazując, w jaki sposób zamierzają ją podzielić, poczynając od miękkiego podbrzusza, czyli od południowej strony. W tym celu rozpętali tęczowe rewolucje, w byłych republikach CCCP. Rządy w Warszawie postępowały wobec Rosji wedle poleceń swych mocodawców, zarówno w stosunku do Czeczeńców, Ukraińców, Gruzinów, czy Białorusinów. Stawały też w obronie żydowskich oligarchów w Rosji. Nic dziwnego, że w tej sytuacji Putin nie mógł przychylnym okiem patrzeć na Warszawę. Mimo to były z jego strony próby pojednania pomiędzy naszymi narodami, choćby na przykładzie pojednania Kościoła polskiego z Cerkwią rosyjską. Putin ma tą dobrą cechę, że dochowuje wierności swoim sojusznikom, a nie daruje zdrajcom.

Niektórzy i na tym portalu, Putina nazywają KGB-istą. No cóż, przez 70 lat innej Rosji jak sowiecka nie było. Jeśli dzięki temu doszedł do władzy, a teraz dba o swój naród, tzn. że jest właściwym człowiekiem na właściwym stanowisku. Na plus należy zaliczyć mu to, że walczy z inwazją zboczeń seksualnych. Troszczy się o sprawy duchowe, buduje cerkwie, nawet w Paryżu.

Uważam, że Polska powinna wystąpić ze struktur UE i NATO, a wejść w sojusz z Rosją, Białorusią, Armenią i Gruzją prorosyjską, i oczywiście na Ukrainie  powinna popierać Janukowycza, a nie banderowdów Juszczenki i Tymoszenko.

Jeśli chodzi o dociekanie w poznaniu przyczyn śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, to należałoby sobie  tę ciekawość darować, i nie kłaść w tej sprawie na szali interesów Państwa Polskiego, którego suwerenność, właśnie on  Lech Kaczyński jako Prezydent RP, oddał w ręce naszych wrogów, poprzez podpisanie Traktatu Lesbijskiego

KOMENTARZE

 • @admin1:
  oparzonko, puść pani.. na święta puść
 • Jan Szczepanik "....W polityce zagranicznej stawiam na sojusz z Rosją...."
  Mocna deklaracja...
  Zapytam z ciekawości : Co Pan stawia , aby przekonać Rosję do realizmu takiego sojuszu ???

  Pozdrawiam
 • @zbigniew1108 20:36:52
  Panie Zbigniewie przecież zastrzegłem się:
  "Polska swoją politykę zagraniczną powinna oprzeć na sojuszu z Rosją, oczywiście o ile takowy jest możliwy. "

  Trudno określić obecną wartość naszej karty przetargowej. Czy samo to, że przestalibyśmy, być przedłużeniem wrogich sił przeciw Rosji, może być jakąś wartością, myślę, że tak, ale to za mało. Polska jako były członek UE może wpływać przekonująco, na ludność krajów które są podjudzane przeciw Rosji.
  Ponadto, gdyby Polskę ponownie uzbroić, to też stanowilibyśmy pewną realną siłę.
  Pozdrawiam.
 • Panie Szczepanik, za chwilę "patryjoci" skoczą Panu do gardła
  Witamy w klubie "piesków Putina" ;-))
  Pozdrawiam
 • @Jan Szczepanik 21:32:24
  Marzenia bez szans na realizację; wiarygodność takiego oświadczenia byłaby tylko poprzez oddanie jako zakładników grupy Dyletantów.
  (To oczywiści przy utworzeniu rzeczpospolitej neonowej.)

  PS. Taka deklaracja, bez określenia wielu innych podstaw - jest tylko bajdurzeniem. Niemniej - bliżej do Rosji niż do Hebronu.
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:50:30
  Czy znaczy to, że jesteśmy osamotnieni? W takim razie rozdziobią nas kruki i wrony. To bardzo smutne.
 • Łolaboga...
  Panie Janie... Pan sie czai chyba na moje miejsce naczelnego ruskiego szpiona.
  Nieładnie... :D)))
 • @Jan Szczepanik 22:00:58
  Głowa do góry.
  Polacy już wystarczająco dostali po dupie od losu, żeby zacząć myśleć.
  Teraz jeszcze tylko po dupie muszą dostać Rosjanie i też zaczną myśleć logicznie, z pożytkiem dla obu narodów (i kulku innych pewnie też).
  Co prawda ruska dupa twardsza ("strana bolszaja") więc zajmie to trochę czasu ale generalnie perspektywy są dobre. ;-))
 • SZALEŃSTWO ....
  Jedyne, co nas z Rosją łączy, to przebywanie na wspólnej płycie kontynentalnej.

  Odczuwam o wiele większą więź kulturową z Niemcami, niż z Rosjanami.

  Głównym problemem jest tutaj całkowite upolitycznienie cerkwi, mrzonki imperialistyczne oraz ich poczucie wyższości.

  Przeciętny Rosjanin nie szanuje Polski ani Polaków. Oni nawet żyjąc w biedzie byli dumni z tego, że "ot tajgi do britanskich moriej, Krasnaja Armija vsiech siľniej" ...

  Muszą minąć pokolenia, aby coś się zmieniło.

  Moja propozycja: trzymajmy ich na dystans, współpracujmy gospodarczo, nie dajmy się rolować ruskim agentom w polskich władzach, eliminujmy ich w trakcie wyborów.

  A wszystkich blogerów nawołujących do wyboru sojuszy wschodnich zamiast zachodnich proponuję traktować jako osoby NIEBEZPIECZNE ...

  Żadna to "racja stanu" - raczej ŻAŁOSNE MRZONKI RUSOFILÓW ...

  Za długo oglądałem czerwone sztandary i ruskie mordy w "dzienniku", żeby miał ochotę na powtórkę z rozrywki ...
 • @Ultima Thule 22:33:10
  p.s. a jak komuś nie wystarczają przykłady z historii, to proponuję zapoznać się z dzisiejszymi metodami prowadzenia biznesu na wschodzie. Spróbujcie tam sobie pojechać, otworzyć firmę, prowadzić działalność.

  Albo chociażby spróbujcie w Moskwie pomachać ręką kierowcy jakiejś czarnej bm-ki, gdy was o mało co nie zabije na pasach, na zielonym świetle ...

  Jeśli stracicie tylko wszystkie zęby - wygraliście los na loterii !!!
 • @Ptasznik z Trotylu 22:15:01
  Ja też tak myślę. Przecież Putin w ostatnim Orędziu do narodu, że są siły, które zagrażają Rosji. Niemcy nie są ich pewnym sojusznikiem. Nie są też samodzielne. Są w rękach Rotshyldów, którzy trzymają ich złoto. Nie sądzę żeby Rosja odtrąciła naszą wyciągniętą dłoń. Dla Rosji każdy sojusznik się liczy. Kto wie, czy w nasze ślady nie poszłaby Bułgaria i inne kraje środkowej Europy, które zawiodły się na UE.
 • @Ultima Thule 22:36:44
  Ruski imperializm ?
  Nie, to tylko zachodnia demokracja :

  http://demotywatory.pl/1095354/
 • @Jan Szczepanik 21:32:24'....Polska swoją politykę zagraniczną powinna oprzeć na sojuszu z Rosją,
  oczywiście o ile takowy jest możliwy. Trudno określić obecną wartość naszej karty przetargowej. Czy samo to, że przestalibyśmy, być przedłużeniem wrogich sił przeciw Rosji, może być jakąś wartością, myślę, że tak, ale to za mało. Polska jako były członek UE może wpływać przekonująco, na ludność krajów które są podjudzane przeciw Rosji. Ponadto, gdyby Polskę ponownie uzbroić, to też stanowilibyśmy pewną realną siłę...."

  Przytoczyłem jeszcze raz Pańską opinię i rozumiem , że nie dysponuje Pan niczym , co można stawiać dla realizacji sojuszu z Rosją...Ani ideologii atrakcyjnej, ani technologii, ani stepów szerokich Rzeczypospolitej Dwojga(Trojga) Narodów, ani prężnego społeczeństwa, ani wybitnych uniwersytetów...Jednym słowem trochę rozpitego mięsa armatniego i szeroką rzeszę klienteli ZUS-owskiej...Jak Pan ocenia atrakcyjność takioej oferty???
  Ponieważ odważnie wypowiedział Pan tezę , która ,mimo , ze nierealna, wywołuje emocje godne finału piłkarskiego mundialu, dorzucę jeszcze jeden pomysł na sojusz zagraniczny...W młodości śpiewaliśmu na obozach studenckich " o polsko-chińskiej granicy na Uralu "....
  Nierealne??? A taki Janukowicz, w części Polak , wydzierżawił 3 miliony hektarów na 50 lat władcom Niebianskiego Imperium...Dostał gwarancję osłony przed uderzeniem atomowym , dopuścił chińskich specjalistów do wybrzeża krymskiego ...i uzyskał większą swobodę i do Rosji i do UE...
  Rosyjscy internauci komentują , że "...na granicy ukrainsko-chinskiej spokojnie..."

  Może więcej przestrzeni zapewni Polakom BRICS niż amerykański Bank Światowy???

  Pozdrawiam
  Ps.
  Przy okazji z Unią Euroazjatycką umowy handlowe ma zamiar podpisać
  w 2014 roku IZRAEL.... Rząd warszafki będzie handlował ze swoimi sąsiadami za pośrednictwem Bliskiego Wschodu ??? To jest Polska Racja Stanu 2013....


  X X X

  Zapraszam http://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/2013/12/powierzchnia-ksiezyca-jest-szara-czy.html
 • @Ultima Thule 22:36:44"....spróbujcie w Moskwie pomachać ręką kierowcy jakiejś czarnej bm-ki, gdy was o mało co nie zabije ..."
  A w innych krajach przestępcy są delikatniejsi...?

  Bandyci są bandytami , czy w Rosji, czy Polsce, czy USA...
  A jeżeli chodzi o ten ostatni kraj, to biorąc poprawkę , że są kłamstwa , wielkie kłamstwa i statystyka, może on poszczycić się szczytem przerobu przemysłu więziennego...Wynosząca średnio każdego roku 10 mln liczba pensjonariuszy zakładów karnych w USA jest najwyższa na świecie
  i stanowi 25% osadzonych we wszystkich więzieniach na kuli ziemskiej. Tymczasem ludność USA to tylko 5 proc. globalnej populacji....
 • @Nathanel 22:49:19"...Polska , ze wzgledu na geopolitykę powinna być NEUTRALNA..."
  Myślę, że Polska , ze wzgledu na geopolitykę nie jest w stanie być NEUTRALNA...
  Pozdrawiam
 • @moher 22:03:53
  Polacy wybierają agentów wpływu. O czym ty marzysz???
 • @korwinista 23:42:27
  Na dokładkę do Dyletantów - trzeba też dać korwinistów.
  Wszystkich.
  Bez tego nigdy nie staniemy się Polską.
 • @Ptasznik z Trotylu 22:15:01
  Nie łudź się.
 • @zbigniew1108 23:34:21
  Wracając do USA i państwa policyjnego, kiedyś o tym wspominałem, jak to zwykły stanowy krawężnik ,legalnie według prawa, może sobie na ulicy pogrzebać podejrzanej w "cipce" a ona nie ma prawa "odmówić". Dla ironii podam iż ma prawo iść do sądu i sądzić się że "grzebał niesłusznie".

  http://www.youtube.com/watch?v=oONF84y1cx8
 • @zbigniew1108 23:34:21
  Ach ci Murzyni...
 • @Stara Baba 23:49:37
  Takie wiadomości służą wyłącznie NWO. Prawo stanowe mu pozawala. Jak kurwie nie pasuje to niech się wyprowadzi.
 • @korwinista 23:53:34
  Bardzo się cieszę z tego komentarza, szczególnie że blogerzy to czytają! :)
 • @korwinista 23:53:34
  Wbrew pozorom amerykańscy policjanci mają większą wiedze o swoich dzielnicach/rewirach niż polscy policjanci. Dokładnie wiedzą kogo skipiszować a komu zejść z drogi.
 • @Stara Baba 23:56:10
  Piszę co myślę, opinie blogerów mam głęboko w poważaniu. Blogerzy nie są nikim nadzwyczajnym. Mają tylko lekkość przenoszenia uczuć na papier. A ich uczucia mam .... Tak jak oni moje. W tym samym miejscu.
 • Ja chcę
  prezydenta formatu Putina!
 • @moher 00:04:48
  Prawo jest prawem, nakazuje poszukiwania narkotyków w każdym miejscu. o co się tu oburzać???
 • @korwinista 23:57:42
  Ma pan absolutną racje że znają swoje dzielnice :). Kiedyś dawno temu słyszałem w sklepie że przy Chicago jest odcinek 20 km szybkiej drogi
  gdzie policjanci polskiego pochodzenia na boku sobie dorabiali. Co w tym "fajnego" iż zatrzymywali samochody tylko z orzełkiem lub polskiej flagi
  naklejką. Kasa szła jak za komuny czasów. Wiadomo iż dla Polaka mały "prezent" jest tańszy niż mandat a odmówić prezentu to nie po naszemu.
  Oczywiście zeszliśmy teraz z tematu postu. :)
 • @moher 00:10:38
  Nie mam uczuć, trzymam się prawa. Uczucia mam wyłącznie dla rodziny.
 • @zbigniew1108 23:34:21
  ale tam to NIE SĄ PRZESTĘPCY !!!

  Nic nie rozumiesz !!!
 • @Krzysztof J. Wojtas 23:46:10
  a może utwórzcie sobie swoją ukochaną ruską "kongresówkę" i dajcie reszcie Polaków spokój ?
 • @korwinista 00:06:38
  a ja formatu Nigela Farage'a lub Vaclava Klausa ...
 • @Stara Baba 00:10:47
  Korupcja- temat rzeka :) Chyba nie chcesz zasugerować, że tylko Polacy korumpują urzędników.
 • @moher 00:13:01
  Głupia kobieto, jesteśmy legalistami. Tak jak Wałęsa obalał komunizm w ramach prawa tak my chcemy obalić ten system jego prawami.
 • @Ultima Thule 00:18:21
  Każdy lepszy do Bulu.
 • Moim zdaniem
  Kiedyś napisałem komentarz którego część przytoczę:

  "Proszę zauważyć, my wciąż mówimy o buforze stworzonym z państw
  oddzielających nas od Rosji. Nikt jednak nie mówi kto na zachodzie jest takim buforem dla Rosji. To nie Białoruś, Litwa a w szczególności nie Ukraina lecz Polska jest naturalnym buforem Rosji. Co więcej, paradoksem jest iż im bardziej Polska jest sama w sobie niepodległa (do pewnych granic rozsądku) tym lepszą zachowuje przydatność jako rosyjski bufor. Nawet Katarzyna zdołała to zauważyć. Rzecz bardzo ważna i wyjaśniająca wiele dzisiejszych niedomówień oraz politycznych zakłamań."

  Dla wyjaśnienia dorzucę ze dla Rosji nie ma lepszej barykady przed zachodem jak polski żołnierz pilnujący niepodległości i neutralności
  Polski także z kierunku zachodniego. To właśnie jest głównym punktem
  w korzyściach wspólnej polityki dla Rosji. Na dzień dzisiejszy jest to
  całkowicie zburzone dla tego jesteśmy coraz bardziej postrzegani jako wróg a przy granicach rozmieszczane są "nuki". Nie trzeba mieć tytułu
  profesora aby wiedzieć kto wygra a kto skazany jest na zagładę!

  Czy współpraca Rosji i Polski na prawdziwie partnerskich i uczciwych
  dla obu stron warunkach jest możliwa? Ależ oczywiście. Dla Rosji jest to sprawa "życia lub śmierci" na kierunku polityki bezpieczeństwa zachodniego i bezzwłocznie powinno się tą sytuacje wykorzystać.
 • @moher 00:25:16
  A ty? Czego oczekujesz???

  Ja oczekuję katolickiej Polski, uzbrojonej po zęby w najnowocześniejszą broń i dyktującej swoje warunki sąsiadom bliższym i dalszym. Oczekuję Polski eksplorującej kosmos dla zapewnienia bezpieczeństwa przyszłym pokoleniom. Moim dzieciom i wnukom!!!
 • @Nathanel 00:35:50
  Marny agenciaku spłyń stąd...
 • @moher 00:38:34
  Z punktu widzenia Rosji Polska mocarstwowa (Rzeczpospolita) także będzie zagrożeniem czyli wspierać "do pewnych granic rozsądku" (Rosyjska Racja Stanu :) ).
  Tak więc będą zawsze coś majstrować aby mieć na nas haka. Od naszych polskich polityków zależy jaki wielki ten hak będzie i kiedy z niego można będzie się zerwać!.
 • @moher 00:46:07
  Po prostu nie znasz się na polityce. Więc po kiego tu komentujesz??? Idź naprzeciw Upowcom z gałązka oliwną... Rumel tak zrobił...
 • @moher 00:46:07
  Państwa nie mają uczuć, tylko interesy.
 • ??????
  „Jeśli chodzi o dociekanie w poznaniu przyczyn śmierci prezydenta Lecha Kaczyńskiego, to należałoby sobie tę ciekawość darować,”

  Tak sięgając do historii. Komu przeszkadzał korytarz między Rzeszą a Prusami. Trzeba było sobie temat darować w imię interesu państwa

  Lech Kaczyński nie był dla mnie wielkim politykiem, ale hucpa z wyjaśnieniem przyczyn katastrofy to jeden z objawów drążącej Polskę degrengolady.
  Żadnej ze stron nie zależy na prawdzie a jedynie na zbiciu politycznego kapitału. Tworzony przy tym jest idealny temat zastępczy służący pozycjonowaniu zwolenników.

  Z Rosją „brataliśmy” przez 40 lat jak na tym wyszliśmy niech każdy sam sobie oceni. A potem zada pytanie jakie zasadnicze zmiany tam zaszły. Aaa batiuszka się zmienił
 • @Ultima Thule 00:17:44
  proszę wreszcie wywalczyć dla swojego cesarza Hercegowinę - teraz tylko nam jakieś Grodzkie podrzucacie.
 • @Cezary Bialik 06:35:21, Stara Baba, moher
  Nie podoba mi się perspektywa "bufora" czynionego z Polskimiędzy Rosją a Zachodem.
  Błędna też jest teoria "kamieni młyńskich" - czyli , że jeśli nie chcemy zostać zmieleni to sami musimy stać się takim kamieniem.
  Błędna, co dorodzaju rozwiązania - oparcia się na sile materialnej.

  Owszem - jeśli chcemy przetrwać - musimy stać się potęgą, ale POTĘGĄ DUCHA.

  Taka potęga nie jest zagrożeniem dla innych poprzez zastraszanie, ale jest opcją wyboru. To tą drogą możemy dążyć do wzrostu wpływów wśród otoczenia.
  Jeśli dobrze, uczciwie i sprawiedliwie, w oparciu o personalizm , wypracujemy ideę społecznego współżycia - nie musimy nikomu z sąsiadów grozić militarnie aneksją itp. Sami się przyłączą. Z własnej woli.

  Z Rosją, z racji zaszłości, sprawa jest trudna. Ten proces będzie długi. Ale właśnie w tych kategoriach należy kształtować stosunek do Rosji.
 • Nie ma już Polski.
  Jest tylko jej atrapa, więc nie ma też polskiej racji stanu a co najwyżej jest - atrapa polskiej racji stanu.
  Ponadto Pakt Ribbentrop Mołotow pod czujnym okiem grandziarzy zza wielkiej wody nadal działa choć dodano do niego wiele aneksów.
  Z tego wynika, że Autor felietonu - raczy bredzić o sztamie nie tyle z Rosją bo to jest niemożliwe - co z rządzącymi Rosją - co jest jeszcze bardziej niemożliwe.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:20:55
  Wolę Cesarza, niż wszystkich ostatnich "prezydentów" Polski ...

  A "grodzkie" "podrzuca" sam Bóg ... więc jak ci się "grodzkie" nie podobają, to miej pretensje do Boga, że takie są PRAWA NATURY ...

  Jeżeli "grodzkie" wyrządzi komuś zło, to "grodzkie" będzie złe. Ale jeżeli "grodzkie" robi coś tylko ze sobą, to jest to jego PRYWATNA SPRAWA i wszyscy powinni się od tego ODPIERNICZYĆ ...

  Czy garbatym, łysym i z wąsami też byś chciał zabronić funkcjonować w przestrzeni publicznej ?

  Czy takie osoby to są według ciebie "podludzie" ?
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:31:34
  Mi także nie podoba się być buforem Rosji lecz nie nam o tym dzisiaj decydować. Jesteśmy za słabi aby na dzień dzisiejszy stawiać warunki a od czegoś czyli interesów wspólnych trzeba zacząć. Do takich rozważań przez własną słabość jesteśmy zmuszeni i możemy się wieszać po drzewach lecz na razie tego nie zmienimy gdyż jesteśmy strzępem kraju.
  Zasada taka sama jak w szkole, silniejszy wybiera gdzie ma siedzieć.
  Po przez geograficzne usytuowanie Polski jedno należy stanowczo uznać, czy chcemy czy nie w normalnych warunkach i tak zawsze będziemy ich buforem zachodnim.

  Mieliśmy szanse w latach dziewięćdziesiątych iść zupełnie inną drogą, drogą wskrzeszenia Rzeczypospolitej, jednak zabrakło nam woli i wyobraźni. W tym przypadku miał by Pan zupełną racje ze trzeba było najpierw zostać kimś i ukazać wszystkim dobro a dzięki temu wzorcowi dobra i zamożności inne państwa same by poprosiły o wejście do Rzeczypospolitej. To jest już jednak zaprzepaszczone
  a my przy namowie zachodu pchamy się w konfrontacje z Rosją.
 • Oto Polska Racja Stanu!!!
  Jesteśmy pod okupacją od 1939 . Dopóki nie będzie w Polsce powszechnego łatwego dostępu do broni to znaczy że jesteśmy pod okupacją. Wróg narodu nie pozwoli aby niewolnicy jakimi obecnie jesteśmy mieli broń. Pomyślcie jak inaczej wyglądałby Marsz Niepodległości gdyby przyszło 100.000 patriotów miłujących Ojczyznę z własnymi karabinami? Jeden marsz i Tusk z Komorowskim uciekaliby już do Moskwy czy Berlina błagać o azyl. A tak se łazicie tam i nazad a oni się z was śmieją (ja także). Tego się boją i dlatego puszczają takie medialne bzdety, że jakiś snajper ostrzelał z wiatrówki autobus w Warszawie, ktoś tam skaleczył się w palec maczetą, czy policjant zgubił pistolecik. Jak zgubił to niech odkupi i po sprawie, każdemu się może zdarzyć coś zgubić. Nie jesteśmy gorsi od Czechów, Słowaków, Szwajcarów, Niemców czy Austriaków a tam każdy kto chce ma broń. Szwajcarzy, Austriacy itd to jacyś zwyrodnialcy i barbarzyńcy? Papież ma gwardię Szwajcarska myślisz bez karabinów? Haha zapewniam że je mają. Karabin jest bronią indywidualna żołnierza i ma ją mieć jak to się mówi przy tyłku. Karabin jest bronią której nie da się ukryć pod kurtką, nie nadaje się do gangsterski i skrytych napadów. Broń cięższa armii ochotniczej jak UKM-y, granatniki i miny przeciwburtowe byłyby jak w Szwajcarii magazynowane w gminnych zbrojowniach np, przy remizach strażackich OSP. Spokojnie gdybym ja został dowódcą armii ochotniczej wszystko miałoby ręce i nogi. Są teraz wsie w Polsce gdzie nie ma nawet posterunku policji i kobiety boja się wychodzić same do pracy w polu bo grasują bezkarnie jakieś bandy bezdomnych czy innych biedaków. Gdyby tam mieszkali ochotnicy z karabinami mamy inną sytuację. Nie mamy prawie wojska regularnego to stwórzmy Armię Ochotniczą bez obciążania budżetu kraju. Ochotnik po przeszkoleniu składałby przysięgę, że bierze na siebie obowiązek obrony Ojczyzny. W zamian za to ma prawo i zobowiązuje się do nabycia na własny koszt regulaminowego kompletu mundurowego, hełmu i oporządzenia oraz karabinu z amunicją - koszt od 3.000zł. Ocenia się, że jest pół miliona takich ludzi, którzy już teraz wydają krocie na jakieś bezsensowne grupy rekonstrukcji historycznych, stowarzyszenia paramilitarne. Kupują jakąś śmieszną broń czarnoprochową za 4-5 tysięcy złociszy komu to potrzebne? Najnowocześniejszy karabin wojskowy nowej generacji MSBS z Radomia ma kosztować około 4000zł. Co tu porównywać. A co na to politycy tzw. "patrioci" bo PiS (hohoho a jakże) - pracuje nad ustawą o ograniczeniu dostępu do maczet. Tacy obrońcy Narodu. Zaprzaństwo wychodzi z każdego kąta. Przypominam do 1939 przed i w czasie zaborów każdy Polak mógł iść do sklepu i kupić sobie jaki karabin chciał, tylko musiał zgłosić to do ewidencji. To trzeba przywrócić, skończyć z okupacją i jej "prawami" w Polsce. W każdym uczciwym polskim domu Biblia i karabin.
 • @Kula Lis 62 11:09:53
  // W każdym uczciwym polskim domu Biblia i karabin.//

  Tak jest. "Chwal Pana i podawaj amunicję".
  Popieram.

  Ale PIS się na to nigdy nie zgodzi bo to mentalne komuchy przebrane za patriotów (o reszcie tych ku*ew: PO, PSL, LSD, Tfuj Róch - nawet nie chcę wspominać).
 • @Ptasznik z Trotylu 12:54:01
  Zgadzam się z Tobą. 10/10!!! Pzdr!
 • @Stara Baba 10:51:21
  Widzę, że Pan nie rozumie.
  Ni siła a wspólnota poglądów.

  Tyle, że należy najpierw pozbyć się hałastry, która udaje polską inteligencję.
 • @Ultima Thule 09:49:25
  Trzecia płeć?
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:31:34
  Tutaj nie ma nic do podobania, realia geograficzne są jakie są. Jak sięgnąć pamięcią tylko wtedy mogliśmy rozwijać swoją „duchowość” jak mieliśmy żelazny knut w ręku.
  Jak skuteczna jest duchowość w obronie państwowości możemy prześledzić na losie Tybetu.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:32:19
  Panie Wojtas, to Pan mnie nie rozumie. Ogólnie dla tego właśnie nie chce wchodzić w dyskusje z Panem o PRS lub CP. Na początku Pana przygody z CP dokładnie to wyraziłem. Cywilizacje najpierw budujemy przez siekierę, łopatę i miecz a potem o niej przy kawie rozmawiamy.
  Pan chce to zrobić odwrotnie. Najpierw zrobić szkic i plany a potem przystąpić do budowy a przecież nawet gdy właśnie w tym dniu o tym rozmawiamy tworzymy tą naszą cywilizacje. Jeżeli chodzi o "nie silą a wspólnotą poglądów", zawsze znajdzie się ten "niedobry i silny" który będzie chciał zawładnąć tym co zbudujemy. Siła i poglądy muszą iść w parze. W Polsce za dużo rozmawiamy i "filozofujemy" a za mało tej wiedzy konkretnie wykorzystujemy. Może dla tego nie było komu w 1980 tych ostrzec robotników dokąd zmierzają gdyż nasza naukowa inteligencja zajęta była biciem piany po kątach.
  Co do rozumienia, ja Pana i jego poglądy wbrew zasugerowaniu dokładnie rozumiem. Nie zgadzam się jednak ze SPOSOBEM na budowę
  i podejście do spraw PRS i CP jakie Pan osobiście reprezentuje.
  Jak Pan myśli, czy przed odbudową Warszawy ze zniszczeń wojennych myślano szeroko o budowie cywilizacji czy odbudowie czegoś co straciliśmy a bardzo dla siebie potrzebujemy?
 • @Stara Baba 21:44:38
  [Cywilizacje najpierw budujemy przez siekierę, łopatę i miecz a potem o niej przy kawie rozmawiamy. ]- tej kolejności nic i nikt nie zmieni, to jest niestety może i szokująca prawda lecz innej kolejności nigdy nie było, nie ma i nie będzie.. 10?10! Pzdr!
 • @Stara Baba 21:44:38
  Przede wszystkim - CP to dziedzictwo po Przodkach.
  Zatem twierdzenie, że to ja tworzę CP i dorabiam do tego PRS - jest nadużyciem.

  Jeśli nie ustalimy, co nas łączy - nie wyjdziemy poza rolę niewolników.
  Przykład odbudowy Warszawy - to właśnie wykorzystanie nastrojów społeczeństwa do przejęcia kontroli nad świadomością.
  Czyli skierowanie uwagi na cel zastępczy - przecież "pracujemy dla przyszłych pokoleń" - to było hasło.
  A przy okazji "likwidowano fizycznie" wszystkich, którzy przeszkadzali "władzy".

  Dlatego nie zarzucam Panu złej woli, ale uważam, że zakres myślenia ma Pan ograniczony.
  To nawet nie jest pejoratywne określenie, a wskazanie - celem jest, aby Pan sam to przemyślał i wyciągnął wnioski.
 • Wszyscy
  Przypominam wszystkim, że ci janczarzy komunizmu parzyli się z dziwkami, pospolitymi podsuwanymi im i posuwanymi przez wielu kurwami(często podstawionymi, kurwami żydowskimi mającym i na nich donosić, bo tam nikt sobie wzajemnie nie wierzył vide zbrodniarz i chazarska wydmuszka Marguilus ksywa Wolski dostał w spadku po koledze pułkowniku, przykłady można mnożyć) i dlatego nie mają szacunku ani dla kobiet ani dla (nawet swoich) dzieci. Stąd mainkampfstrim i genderyzm, i ta nienawiść do Polski. Musisz czerwony synu mieć tak mało honoru, żeby każdy mógł rąbać twoją żonę a ty masz kurwa myśleć o rewolucji:))I to dziadostwo chce rządzić ...nami Polakami!
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:34:33
  "zakres myślenia ma Pan ograniczony."
  Właśnie takie zachowanie z Pana strony nie pozwala na poważną dyskusje.
  "Ten który nie jest ze mną jest przeciw mnie i jest głupi".
  Oto Pana prawdziwa doktryna!
  No cóż, zostawię Pana samego w pańskich filozoficznych przemyśliwaniach.
 • @Stara Baba 11:05:49
  I dobrze.
  "Lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć."
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:51:23
  No to mi ulżyło. Mniej ludzi do podziału. Aby znaleźć pracować ktoś musiał! :-)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY